Preporuke će biti proslijeđene Povjerenstvu za humane lijekove koje će usvojiti konačno mišljenje.

Opširnije...
Plus hosting - banner

Društvo potrošača Međimurja: ‘Građani se najviše žale na HRT i T-com’

Opširnije...

Budute informirani izbjegnite neugodnosti

Izađite iz dužničkog ropstva

Da su na lijepo, plavom Jadranu cijene nešto više nego na kontinentu, opće je poznata činjenica, no izgleda da to ne pada svim posjetiteljima najbolje, a naša sugovornica koja je godišnji odmor odlučila provesti u Bolu na predivnom Braču, ostala je neugodno iznenađena cijenama proizvoda koji se na tom otoku nude. ”Znala sam da je Brač skup, ali ono čemu svjedočim je zaista previše, pitam se tko si u Hrvatskoj to može priuštiti, i kako neka prosječna obitelj uopće može otići na more na neki od hrvatskih otoka”, tvrdi naša sugovornica, te dodaje kako je za komad pizze na plaži Zlatni rat potrebno izdvojiti i do 50 kuna.

”Znam da je to jedna od najljepših plaža na svijetu, ali to je i dalje komad tijesta s malo šunke i pokojom gljivom, za kavu s mlijekom potrebno je izdvojiti 18 kuna, ali to nije ništa u usporedbi sa cijenama voća i povrća koje se nudi na bolskoj tržnici. Kilogram bresaka je 50 kuna, jednako toliko trebati će vam za kilo nektarina, ili grožda, lubenica se također masno plaća, ali ono što me potpuno izbezumilo je da za kilogram trešanja treba platiti vjerovali, ili ne 90 kuna”, prepričava nam zgrožena žena, dodajući da ju je priroda oduševila, ljudi su susretljivi, ali cijene su nemilosrdne.

”Svake godine tu ljetujem, bilo je skupo i prije, ali nikada ovoliko, bojim se da su to prepoznali i gosti jer ih nikada nije bilo manje”, objašnjava naša sugovornica. Da se i mimo ove priče Hrvati koji žive od turizma moraju zabrinuti potvrđuju i nedavni medijski napisi koji ukazuju na to da se ove godine malo tko iz turističkog sektora može pohvaliti poslovanjem. Zadovoljnog hotelijera, iznajmljivača ili ugostitelja gotovo je nemoguće naći, a trenutna iskorištenost naših turističkih postelja dosegla je malo više od 33 posto.

To znači da je s prvim danima srpnja popunjen tek svaki treći od 1,662.841 ponuđenoga turističkog kreveta u Hrvatskoj. Kolaps se bilježi i u svibnju, a sezona je podbacila zbog lošeg vremena, a razlog za brigu svakako je loša popunjenost kapaciteta na početku srpnja.

Dnevno

 Vezani sadržaj: Potrošači su slabija strana na tržištu?

Plus hosting - banner

Provjerite račune i zatražite povrat preplaćenih sredstava

 


UZP Kutina: Epilog s E.on-om: Provjerite račune i zatražite povrat preplaćenih sredstava!

Opširnije...

Ključne riječi koje pokreću prisluškivanje preko mobitela

 


Ključne riječi koje pokreću prisluškivanje preko mobitela! Stručnjak tumači što se zbiva, što poduzeti

Opširnije...

Ispada kao da poskupljenja i nema, ali…

Marketinški trik kojim se legalno zavaravaju kupci: “Ispada kao da poskupljenja i nema, ali…”

Opširnije...

Van prebivališta u RH, javite se najbližem liječniku

 


Za vrijeme boravka van mjesta prebivališta se najbližem liječniku gdje se zateknete.

Opširnije...